Župni oglasi 1. Nedjelja Došašća/ Adventa ( 3. prosinca, 2023.)

 • Karitativne akcije u Došašću: 1. Paket Ljubavi u iznosu 30 KM ili po svojim mogućnostima. Možete dati novčano ili donijeti namirnice u vrijeme rada ureda ili iza zornica. 2. Milostinja na zornicama za izgradnju crkve. Unaprijed hvala svima.
 • Ako poznajete nekoga iz naše župe da je u potrebi obratite nam se u župni ured ili na župni telefon.
 • Ispovijed starih i bolesnih: Ispovijed je predviđena za četvrtak 14. 12. od 9 do 12 sati. Ne trebaju se prijavljivati oni koje sam upisao, upisuju se samo oni koji do sad nisu bili na popisu. Molim obitelji da jave u župni ured ako je netko preminuo od Uskrsa , a svećenik mu je do sad dolazio doma! Prijaviti se do uključivo 10. 12. u župni ured.
 • Obiteljska duhovna obnova: Obitelji, postani to što jesi!
  • Subota, 9. prosinca:
   • 10 h – Prvo razmatranje
   • 14-16 h – Prilika za duhovni razgovor ili ispovijed
   • 16 h – Drugo razmatranje
   • 17:15 h – Klanjanje (mogućnost za svaku obitelj da primi blagoslov s Presvetim)
   • 18 h – Sv. Misa
  • Nedjelja, 10. prosinca:
   • 10 h – sv. Misa
 • Nutelijada: iduću nedjelju iza svete mise u 10 sati nutelijada. Molim sve koji mogu da donesu palačinke prije mise u bar.
 • Prve godišnjice i vjenčanja u 2024: Molim sve obitelji koji imaju prve godišnjice u 2024. da dođu što prije zauzet termin. Mladi koji se planiraju vjenčat u župi u 2024 isto tako neka dođu zauzeti termin.
 • Misne nakane: Imate još nekolika termina u 12 i 1 mjesecu!
 • Mise ponedjeljkom u 2024.: Od iduće godine sveta misa ponedjeljkom bit će jutarnja, a u ostale dane večernja.
 • Susret mladih: Na treću nedjelju došašća 17.12. nakon večernje mise organiziramo pub quiz za mlade. Na taj dan crkva se spominje caritasa i potrebitih. Ovaj pub quiz je humanitarnog karaktera. Ulaznica je neki trajni prehrambeni proizvod. Od prikupljenih proizvoda napravit ćemo pakete potrebnim župljanima. Ekipa mora imati od 4 do 6 članova a prijaviti se možete u župnom uredu, instagramu i don Luki.
 • Mjuzikl Gabrijelova priča: Naš dječji zbor priprema mjuzikl Gabrijelova priča. Izvedba mjuzikla bit će na blagdan Nevine dječice, 28.12. Ovim putem pozivamo djecu koja se žele priključiti dječjem zboru, a posebno potičemo one koji idu u glazbenu školu. Proba je u petak 17 sati.
 • Moralna obaveza: Svi kojima je istekla moralna obaveza mogu i dalje uplaćivati mjesečno svoj prilog ako žele!
 • MiViDIMo: Biskupijski pokret mladih organizira tribinu 7. 12. u 20 sati u katedralnoj dvorani. Predavač fra Valentin Vukoja.
 • Ženidbeni navještaj: Crkveni brak žele sklopiti Mate Boban iz Sovića i Maja Pandža naša župa. Vjenčanje predviđeno 16.12. Ako netko zna za neku ženidbenu zapreku dužan je javiti u župni ured.

Raspored misa

Mise nedjeljom:

8, 10 i 18 sati

Radnim danom:

Ponedjeljak u 7.30 sati

Utorak – subota u 18.00 sati

Svetkovine u gradu Mostaru:

Kada se slave zaštitnici župa grada Mostara Sveta Misa u našoj župi je u 17.00, a iza Svete Mise je pobožnost.

Prosinac:

Zornice u 6 sati.

Pobožnosti:

Svaki dan sveta krunica u 17.30!

Svaki četvrtak Euharistijsko klanjanje u 17.30!

Svaki Prvi Petak u mjesecu Euharistijsko klanjanje u 20 sati!